ŞİRKET KURULUŞU

Sizi İzmir’deki ofisimizde karşılıyor, yol haritanızı beraber çizmek için size bedelsiz danışmanlık veriyoruz. Evraklarınızın bize teslimi ile birlikte, size bu hizmeti vereceğimizi taahhüt ettiğimiz avukatlık ofisi tarafından hazırlanmış sözleşmemizi imzalayarak teslim ediyor, süreci başlatıyoruz.

Tek seferde yada iki seferde tamamlanabilen Montenegro’da Oturma ve Çalışma İzni prosedürleri için; Tek seferde en az 5 (beş) iş günü Montenegro’da bulunmak gerekmektedir. Bu süre zarfında şirket kurulumu ve oturma izni için gerekli müracatlar yapılır sonrasında oturum izin kartlariniz adresinize posta ile ulaştırılır. Bir başka yöntem de önce iki iş günü Montenegro’da kalınır ve şirket kurulumu için gerekli müracatlar yapılır. En erken bir hafta sonra oturma ve çalışma izni için iki iş günü tekrar Montenegro’da kalınması gerekmektedir. Bir diğer seçenek de gerekli evraklar ile birlikte Şirketimize vekalet verilir. Şirketimiz Montenegro’da sizin adınıza şirket kurulumunu gerçekleştirir. Daha sonra oturma ve çalışma izni için parmak izi ve fotoğraf çekimine katılarak işlemler tamamlanır.

Montenegro’da sizin için bir şirket kuruyoruz ve buna bağlı olarak oturma ve çalışma müsaadelerinizi alıyoruz. Evraklarınızı bize teslim ettikten 10 gün sonra bütün Oturma ve çalışma müsaadelerinizin verilmesi için sizi bir kere Montenegro’ya davet ediyoruz ve işlemleriniz bitmiş oluyor.

Şirketiniz kurulduktan, oturma ve çalışma müsaadeleriniz alındıktan sonra size Mali Müşavir ve Muhasebe hizmetlerini muntazam her ay kesintisiz sunmaya devam ediyoruz. Şirketinizi açık ve aktif tutuyoruz. Bugün Montenegro’da bir şirket kurar buna bağlı oturma ve çalışma müsaadesi alırsanız, sadece kendiniz değil, ailenizi de şu anda geçerli olan bütün bu haklardan yararlandırabiliyorsunuz. Onlar da Avrupalı oluyorlar. Aynı soyadı taşıyan, 18 yaş altındaki çocuklar, eş ve anne-babalar için daha sonra oturma müsaadesi alabilirsiniz. Bunu almak ancak sizin müsaadelerinizden sonra mümkündür. Bu müsaadelerin alınabilmesi için sizi daha detaylı bilgilendirmemiz gerekir. Aile bireylerinin oturma müsaadesi için bütçenizi her  1 kişi için yıllık 500 Euro olarak hesaplayabilirsiniz. Karar verdiğiniz paketin fiyatı ve detayları, avukatlık ofisimiz tarafından hazırlanmış, size bu hizmetin verileceğini taahhüt ettiğimiz sözleşmenizde yer alacaktır. 18 yaşın üzerindeki çocuklarınız için, kendisini Şirketinize ortak ya da çalışan olarak alabilirsiniz. Bununla ilgili +1 Kişi başvuru formunda da belirtiği üzere ekstra bir başvuru ücreti ödemek gerekir.

AB üyeliği sonrasında, serbest dolaşım ve çalışma şansınız olacak. İtalya’da, Fransa’da bile şirket kurabilirsiniz. Diğer ülkelerde şirket kurmanın aksine Montenegro’da sadece €1 sermaye ile şirket kuruyorsunuz. Hiçbir AB ülkesinde bu rakama şirket kuramazsınız. Bu aşamada bu programa dahil olmak büyük avantajdır.

Şirketinizin aktif ticari faaliyet göstermesi gerekmiyor. Şirketiniz kurulduktan sonra yıl içinde sosyal sigorta primlerinizin düzenli ödenmesi, mali müşavir ve muhasebeci tarafından şirketiniz muhasebesinin düzgün tutulması, vergi beyannamelerinizin muntazam verilmesi, şirketinizin yaşaması, oturma ve çalışma müsaadelerinizin devamı için yeterlidir. Şirket 5 yıl açık kaldıktan sonra oturma ve çalışma müsaadeleriniz bugün kazanılmış bir hak olarak 5.yılın sonunda kalıcı hale gelir. İş yapmıyorsanız, fatura kesmiyorsanız isterseniz 5 yıl sonra şirketinizi kapatabilirsiniz.